Bílá stopa

Mapa upravovaných tras

mapa
mapa

 Když jsme se našli, našli jsme si místo pro žití v obci Suchá u Jáchymova. Přišli jsme a měli pravidelně po sněžení upravenou stopu na běžky a mohli se proto do sytosti vyběhat po okolních cestičkách, postupně se o naše okolí přestali starat a věnují pozornost jiným místům a tak se zrodil nápad. Aproto, že se oba rádi touláme zasněženou krajinou na dlouhých "prkýnkách", tak se nápad i zrealizoval v lonském roce nám přibyl do života nový pomocník:

 Na první pokusy o úpravu stop jsme si museli počkat sněhu bylo málo, ale nečekali jsme příliš dlouho. 30 prosince 2016 P. upravil prvních pár kilometrů stop od parkoviště u hřiště po křižovatku v pytlácké rokli.

Po pár dnech napadlo opět trochu a bylo trochu těžší stopy upravit :

 

ale upravovalo se zase. A pak jsme se také na stopu vypravili :

 

a proto abysme Vám mohli podat informace o tom jak to tu vypadá se stopou tak jsme udělali i tuto stránku.

Do stopy - fotky

přírůstek
přírůstek
první pokusy
první pokusy
a další
a další
a další
a další
a zase jedna
a zase jedna
z pašerácké
z pašerácké
pod pašeráckou
pod pašeráckou
nad Suchou
nad Suchou
pod Meluzínou
pod Meluzínou

leden 2017

paseracka a doprava dolu k lanovce
paseracka a doprava dolu k lanovce
pod meluzínou
pod meluzínou
z pašerácké
z pašerácké
Nad suchou -Louka
Nad suchou -Louka
cesta kolem posedu
cesta kolem posedu
12
12
14
14
15
15

zima 2016/2017

Konec zimy

2. dubna v 13:38 - Zima je definitivně za námi, alespon z pohledu běžkaře. Těšíme se na podzim a jakmile bude možné stopu upravíme znova. Informace se tu oběví vzápětí. Věříme, že se Vám okolo Suché líbilo.

Sněží

6. března v 08:43 - Nasněžilo nám cca 5 centimetrů, zatím to drží a vypadá to nadějně. Uvidíme ......

Na suché jsme téměř bez sněhu

4. března v 20:14 - Na suché jsme téměř bez sněhu, výš jsme se poslední dobou nedostali, tak nemůžu objektivně posoudit, jestli nám nad suchou zbyla stopa.Mohla by, byla uježděná od rolby. Každopádně je možné využít stop z božího daru, stále jsou strojově upravované a přes pár horších míst i sjízdné.

Aktuální stav 26.2.

26. února v 12:57 - Pašerácká by měla být stále sjízdná. Spodní cestu kolem studánky k Meluzíně už nedoporučuji, místy chybí sníh úplně. Zachvíli se nejspíš přehoupneme k informacím jak moc to tu máme zablácené a zda se dá vyjet na kole.

Obleva

21. února v 09:08 - Prší a sníh nám taje, a tam kde je dostatečná vrsta udusaného sněhu se tvoří ledovka. Na běžky to nevypadá. Až nám zase něco nasněží dáme vám vědět zda se dá vyběhnout.

úprava stopy

18. února v 23:40 - Dnes večer upravena Meluzínská spojka, napojení na stopu od rolby pod Meluzínou....

aktuální stopa

12. února v 16:44 - Trasa kolem studánky k meluzíně je sjízdná, není dokonalá, ale projet se to dá. Od hřiště je upravená stopa rolbou ke sjezdovce a na meluzínu....

Poničená stopa

7. února v 10:14 - Aktuálně je stopa kolem hlaváče dost poničená, vzhledem počasí se nedá moc napravit....

Stopa na víkend

2. února v 16:56 - Trochu nám nasněžilo. A tak se dnes Petr rozjel skůtrem napravit stopy. Nově máte upravenou stopu spodní cestou k meluzíně a opět naše oblíbené kolečko za hřištěm kolem hlaváče přes Vyhlídkovou louku a cestou "od Horního ždáru" zpět ke hřišti.

Sněží

31. ledna v 20:11 - Taky nám tu trochu nasněžilo, takže se vám pokusíme trasy do víkendu upravit. Máme to tu lehce pocukrované, a tak je důvod se zase projet a namačkat do sněhu nějakou pěknou trasu.

Sobota

28. ledna v 14:41 - Aktuálně tu svítí sluníčko a je dost teplo, koukáme na inverzi v jáchymově. Doporučuji okruh od parkoviště spodní cestou směrem na krásný les a meluzínu od meluzíny směr Dámská a u pytlácké rokle zpět směr suchá okruh má cca 12km.

Pondělí stopa okolo Klínovce

23. ledna v 18:21 - Vyražte z parkoviště v Suché

Nedělní svezení

22. ledna v 18:56 - Dnešní svezení bylo krátké, ale velmi příjemné. Proběhla jsem stopu kolem Hlaváče a byla jsem tam sama, stopa je v dobrém stavu na konci louky nejspíš nocují srny. Pokud máte málo času a chcete se přesto proběhnout toto je ideální.

Stopy na víkend

20. ledna v 08:42 - Během včerejška najety všechny stopy podle mapky. Pašerácká protažena až na Neklid k prvnímu vleku. Mnoho cest projeto také klínoveckou rolbou, včetně cesty k dolní stanici Jáchymovské lanovky. Nad rybníčkem stále leží pokácené stromy a asi tam také zůstanou.

Aktuální stopa

19. ledna v 17:07 - Takže dnes to kolem nás máme upravené dvojmo, ráno vyrazil Petr vzal to po pašerácké ke sjezdovce, sjel na louku nad suchou (u rybníčku) a cestou zpět už se mu ukazovala stopa od rolby.

pojdte se proběhnout

19. ledna v 07:47 - Petr právě vyrazil na úpravu stop pro klasiku. Odhadem za tři hodiny to bude hotové....

Fotky z naší stopy

18. ledna v 20:27 - Fotky připomínky informace

Stopa

18. ledna v 20:22 - Před víkendem se Vám pokusíme stopu upravit. Přesné informace doplním, zítra do večera. V tuto chvíli je většina stop mimo úkryt lesa zafoukaná. Pro nadšené běžkaře doporučuji si oběhnout Hlaváč, na posledním úseku z lesa ke hřišti jsoun pěkné houpáčky až skokánky :D Běžkám zdar...

Upravené trasy

15. ledna v 15:05 - Dnes byly upraveny všechny trasy v okolí Suché (viz mapka) kromě poslední odbočky k rybníčku. (pokácené stromy). Dále úsek mezi Pytláckou roklí a Meluzínou. ...

upravené trasy

10. ledna v 22:34 - 7.1.2017 Upraveny všechny označené trasy na mapě. ...