Ovčín

Zase ty ovce

nastoupená jednotka
nastoupená jednotka

Na naší farmě chováme stádečko Šumavských ovcí, ovce jsou čistokrevné a každá jedna je i registrovaná. Plemeno je českého původu s trojstrannou užitkovostí, a to znamená že jsou vhodné na vlnu, pro mléko i pro maso. Ovečky jsou středně velké, (nečekejte proto u nás obrovské kusy) ale za to jsou velice odolné a naprosto vhodné do naší "drsnější" krajiny.

Vlnu má tato ovce polojemnou až polohrubou, mají delší splývavou vlnu. V našem případě převážně bílé ovečky, jednu máme v černém základu ale přes léto se nám poněkud šisuje, občas nějaké jehňátko má menší či větší kousek srsti zcela černý.

Ovečky by podle Kontroly užitkovosti ( né té naší, ale celorepublikové) měly v dospělosti vážit 45-55 kg a beran (je dost statný)  60-70kg.

Odchovali jsme již tři generace jehnat a většina našich jehniček se pohybuje u jiných chovatelů. Naše základní stádo se skládá ze 14 dospělých ovcí a 1 berana

V tuto dobu se nám rodí čtvrtá generace námi chovaných jehňátek.

Aktuální nabídka z našeho ovčína

Jehňata

23. ledna v 18:00 - Máme tu hromadu ubečených jehňátek, podle povyku to vypadá nejméně na 50kusů :D ale po přepočtu jich tu běhá 12. Pár kloučků pár holek, nenechají se zatím dost dobře pochytat takže přesné počty nevíme.